Call Us (111) 234 - 5678

21/B, London Campus, British Road, Birmingham, UK

Oddlužení nemovitosti

oddluženíVáznou na Vaší nemovitosti dluhy, které brání jejímu prodeji, nebo Vám dokonce hrozí ztráta nemovitosti? Každý z nás se může lehce dostat do situace, kdy na jeho nemovitosti váznou dluhy. V případě neřešení celá záležitosti včas může dojít k nařízení dražbě soudním exekutorem. Povaha dluhů může být rozličná. Dluhy za sociální a zdravotní pojištění a nezaplacené daně vzniklé při živnostenské činnosti, dluhy za nesplácené úvěry od bankovních i nebankovních institucí, dluhy za nezaplacená povinná ručení, elektřinu, plyn, poplatky pro společenství vlastníků nebo bytová družstva. V případě včasného řešení těchto problémů nemusí být jejich vyřešení ani příliš nákladné, čím více jsou ale dluhy zanedbané, tím dražší většinou je se jich zbavit. V krajním případě, kdy se dluhy neřeší, může dojít k nucenému prodeji nemovitosti za zlomkovou cenu, než při klasickém prodeji, případně i výkupu.

Pokud máte svou nemovitost zadluženou, vždy je třeba se rozhodnout, zda jste schopni dluhy splácet, a nebo je výhodnější variantou nemovitost prodat.

S čím Vám můžeme pomoci?

Refinancování dluhů – pokud je nemovitost zatížena více dluhy, je vhodné jejich sloučení do jednoho úvěru a nastavení měsíčních splátek, které jste schopni splácet. Při sloučení více dluhů do jednoho úvěru ušetříte na úrocích a poplatcích, které Vám nabíhají u každého dluhu zvlášť. Při sloučení více dluhů pod jeden úvěr tedy platíte jen jedny úroky a poplatky. Specialisté z našeho finančního centra Vám navrhnou nejvhodnější řešení.

Prodej nemovitosti – někdy jsou dluhy tak vysoké, že již není ve Vašich silách jejich splácení. V tom případě je třeba začít uvažovat nad prodejem nemovitosti. Náš tým složený s obchodníků a právníků Vám pomůže prodat nemovitost za co nejvyšší cenu a současně minimalizuje dluhy, které na nemovitosti váznou. Při prodeji zadlužené nemovitosti Vám můžeme nabídnout:

  • tým obchodníků s několikaletou praxí
  • jednáme s exekutory a věřiteli za Vás
  • umíme snížit Vaše dluhy – odpuštění penále, pokut
  • zajistíme vyplacení dluhů potřebné k prodeji nemovitosti
  • využíváme právní podpory advokáta
  • poskytujeme kompletní servis při prodeji – daně, převody energií
  • pomůžeme Vám najít náhradní bydlení

V některých případech může dojít k předlužení nemovitosti, to znamená, že dluhy které na nemovitosti váznou, převyšují její tržní cenu. Tyto případy jsou velmi komplikované a jejich řešení je individuální.

Pokud jste vlastníky zadlužené nemovitosti, mějte na paměti, že čím dříve se situace řeší, tím více peněz ušetříte. Nevíte jakou nejlepší cestu zvolit? Chtěli byste slyšet názor odborníka? Kontaktujete nás a sjednejte si nezávaznou schůzku s naším obchodníkem.