Call Us (111) 234 - 5678

21/B, London Campus, British Road, Birmingham, UK

Prodej nemovitosti

prodejPokud se rozhodnete zpeněžit svou nemovitost a nejste příliš tlačeni časem, je pro Vás nejvýhodnější klasický prodej. Klasickým způsobem lze při správném postupu nemovitost prodat v rozmezí několika týdnů až třech měsíců. Rychlost prodeje ovlivňuje správné nastavení ceny, za kterou se nemovitost potenciálním kupujícím nabídne. Peníze na svém účtu můžete mít za jeden až osm týdnů, od rezervace nemovitosti kupujícím, v závislosti na financování. V případě financování hotovostí a za předpokladu rychlého odsouhlasení kupní smlouvy, lze počítat s jedním týdnem. V případě financování nemovitosti hypotéčním úvěrem nebo stavebním spořením lze reálně počítat se čtyřmi až osmi týdny. Zde vstupuje do hry mnoho faktorů, které rychlost vyřízení úvěru ovlivňují. Vliv na rychlost má bonita klienta, kupní cena nemovitosti, způsob uvolňování peněz z banky. Neopomenutelný je i lidský faktor, kde záleží na rychlosti dodání podkladů kupujícím, rychlosti hypotečního makléře vyřizujícího úvěr a v neposlední řadě na rychlosti pracovníků banky.

Rozdíl několika týdnů v připsání kupní ceny na účet prodávajícího může znamenat i způsob uvolnění peněz z banky, případně od schovatele kupní ceny. Postupy bank nejsou vždy totožné a i podmínky prodeje nemovitosti mohou vyžadovat různé způsoby uvolňování peněz.

Pokud chcete mít kupní cenu na svém účtu co nejdříve, kontaktujte nás, navrhneme Vám nejvhodnější způsob právě pro Vaši situaci.